nowoczesna posadzka anhydrytowa

WOLPLAN® CA jest gotowym płynnym jastrychem powstałym na bazie bezwodnego siarczanu wapnia (anhydrytu). Dzięki swoim właściwościom rozpływnym i samopoziomującym oraz świetnemu przewodnictwu cieplnemu, doskonale nadaje się do wykonania wylewki na ogrzewanie podłogowe. Materiał ten wiąże bezskurczowo, nie wymaga zatem stosowania zbrojenia oraz umożliwia w dużej mierze rezygnację ze szczelin dylatacyjnych (aż do 200 m² powierzchni z ogrzewaniem podłogowym, lub 900 m² bez ogrzewania). Daje to możliwość dowolnego ułożenia na nim okładzin podłogowych takich jak glazura, drewno, laminat bądź podłogi żywiczne, bez większych dodatkowych zabiegów. Zmniejsza to diametralnie koszt i czas wykonania całej podłogi.

WOLPLAN® CA to w pełni syntetyczny produkt. Otrzymywany jest podczas reakcji przetwarzania fluorytu (szeroko rozpowszechnionego minerału). W tych procesach otrzymuje się niezwykle czysty i stabilny produkt, który jakościowo jest niemal identyczny jak anhydryt naturalny. Kolor tego produktu, podobnie jak anhydrytu naturalnego, jest biało-szary. Zdjęcie poniżej przedstawia fluoryt.

Wylewka anhydrytowa WOLPLAN® CA nadaje się doskonale do wykonania wylewki na ogrzewanie podłogowe. Bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła rzędu 1,8 W/m*K gwarantuje, że podłoga w ciągu godziny osiągnie temperaturę 30ºC. Daje to duże korzyści finansowe poprzez możliwość obniżania temperatury na czas w którym nikogo nie ma w pomieszczeniu. Powrót do optymalnej temperatury zajmie jedynie godzinę. Ponadto wysoki współczynnik przenikania ciepła eliminuje efekt gorącej podłogi i jego niepożądane działanie na stawy i układ krążenia.

Czas wysychania jastrychu WOLPLAN® CA jest bardzo krótki. Już po czterdziestu ośmiu godzinach od wylania posadzki istnieje możliwość chodzenia po niej i wykonywania drobnych prac wykończeniowych. Natomiast po pięciu dniach Syntheo osiąga obciążalność warunkową. Po czterech dniach można uruchomić ogrzewanie podłogowe.

Pobierz kartę produktu (PDF) »