najnowocześniejszy produkt wśród posadzek anhydrytowych

WOLPLAN GENEO® jest gotowym płynnym jastrychem powstałym na bazie bezwodnego siarczanu wapnia (anhydrytu). Dzięki swoim właściwościom rozpływnym i samopoziomującym oraz świetnemu przewodnictwu cieplnemu, doskonale nadaje się do wykonania wylewki na ogrzewanie podłogowe. Materiał ten wiąże bezskurczowo, nie wymaga zatem stosowania zbrojenia oraz umożliwia w dużej mierze rezygnację ze szczelin dylatacyjnych (aż do 200 m² powierzchni z ogrzewaniem podłogowym, lub 900 m² bez ogrzewania). Daje to możliwość dowolnego ułożenia na nim okładzin podłogowych takich jak glazura, drewno, laminat bądź podłogi żywiczne, bez większych dodatkowych zabiegów.
Zmniejsza to diametralnie koszt i czas wykonania całej podłogi. Natomiast po przeszlifowaniu, wypolerowaniu i pokryciu odpowiednim impregnatem sam w sobie stanowić może nowoczesną podłogę dla wnętrz o minimalistycznym charakterze.

WOLPLAN GENEO® powstaje na bazie anhydrytu mineralnego. Jest więc produktem pozyskanym w oparciu o naturalną kopalinę, w pełni ekologicznym i pozbawionym wszelkich zanieczyszczeń. Czystość i naturalny charakter naszego produktu podkreśla jego biało-szary kolor widoczny na zdjęciach przykładowych realizacji na dole strony. Poniżej znajduje się zdjęcie przedstawiające naturalny anhydryt.

Wylewka nadaje się doskonale do wykonania wylewki na ogrzewanie podłogowe. Bardzo wysoki współczynnik przenikania ciepła rzędu 2 W/m*K gwarantuje, iż podłoga w ciągu godziny osiągnie temperaturę 30ºC. Daje to duże korzyści finansowe poprzez możliwość obniżania temperatury na czas w którym nikogo nie ma w pomieszczeniu. Powrót do optymalnej temperatury zajmie jedynie godzinę. Ponadto wysoki współczynnik przenikania ciepła eliminuje efekt gorącej podłogi i jego niepożądane działanie na stawy i układ krążenia.

Czas wysychania jastrychu WOLPLAN GENEO® został skrócony do minimum. Już po dwunastu godzinach od wylania posadzki istnieje możliwość chodzenia po niej i wykonywania drobnych prac wykończeniowych. Natomiast po czterdziestu ośmiu godzinach Geneo osiąga obciążalność warunkową. Jest to czas o połowę krótszy, niż gwarantowany przez inne produkty, zatem dwa razy szybciej będzie można zająć się dalszymi etapami prac. Procedurę pierwszego rozgrzania można rozpocząć już po dwóch dniach, a korzystać z ogrzewania po czterech.

Pobierz kartę produktu (PDF) »